Kurumsal Yönetim Danışmanlık

İlk kez İngiltere’de Polypek skandalıyla gündeme gelen ardından Amerika’daki Worldcom ve Enron krizleriyle iyice tartışılmaya başlanan Kurumsal Yönetim, “ Corporate Governance” kavramı, finans sektöründen başlamak üzere, kamudan sivil toplum kuruluşlarına kadar geniş bir yelpazede yönetim anlayışını yeniden yapılandırmayı, daha kontrollü ve uzun soluklu bir yönetimi ifade etmektedir.

Kurumsal yönetim en geniş anlamda modern yaşamda insanların bir amaca ulaşmak için oluşturduğu herhangi bir kurumun yönetiminin düzenlenmesidir…

Globalleşen Dünyada ve rekabet ortamının arttığı ülkemizde büyüyen aile işletmelerinde ailenin yönetim ve sermaye gibi Şirketin faaliyetlerinin sürekliliği yönünden iki temel konuda yetersiz kalması Şirketleri profesyonel yöneticilerle çalışmaya ve yeni bir finansman modeli geliştirmelerine neden olmuştur.

Kurumsal yönetim en geniş anlamda modern yaşamda insanların bir amaca ulaşmak için oluşturduğu herhangi bir kurumun yönetiminin düzenlenmesidir…

Globalleşen Dünyada ve rekabet ortamının arttığı ülkemizde büyüyen aile işletmelerinde ailenin yönetim ve sermaye gibi şirketin faaliyetlerinin sürekliliği yönünden iki temel konuda yetersiz kalması şirketleri profesyonel yöneticilerle çalışmaya ve yeni bir finansman modeli geliştirmelerine neden olmuştur.

İşletmeler yatırım yapmak için finansman tercihlerini;

Yukarıda sıralanan finansman tercihlerinin tamamı için kurumsal yönetim ilkelerinin işletmede uygulanması önem arz etmektedir. Kurumsal Yönetim ilkelerinin etkinliği bir dizi uygulama ve disiplini gündeme getirmektedir. Kurumsal yönetim, iş kurumlarının yönetilip kontrol edildiği bir sistem olup yapısı itibariyle süreç yönetimidir.

Kurumsal Yönetim Danışmanlık Hizmetlerindeki uzmanlık alanlarımız:

Ekonomi Bakanlığı, TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansları, AB fonları gibi çeşitli kurumların vermiş oldukları destek ve teşvikler için proje hazırlanması

Kurumsal Yönetim Süreci

Hector Kurumsal, Kurumsal Yönetim sürecinde uzman kadrosu ile Danışmanlık hizmeti vererek müşterilerine bir sistem kazandırmaktadır.

Bize Ulaşın

Formu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
En kısa sürede sizinle iletişime geçiyor olacağız.

İletişim Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz. En kısa zamanda sizle iletişime geçeceğiz.